Dandrieu

Jean Francois Dandrieu (d’Andrieu, 1682—1738) był również wybitnym francuskim klawesynistą i kompozytorem. Występował jako klawesynista już w wieku lat 5. Działał jako organista w Paryżu. Jak Couperinowie należał do rodziny muzyków, miejsce organisty otrzymał po przodkach. Był jednym z najgłośniejszych klawesyni-stów swojego czasu. Pisał utwory klawesynowe w stylu F. Couperina (Pieces de clavecin, 3 tomy), a ponadto utwory organowe, sonaty instrumentalne i suity sym­foniczne. Wielką wartość miały jego Principes de l’accompagnement de clavecin wydane w r. 1718.

 

W edycjach dzieł Dandrieu uderza ich niezwykła staranność i piękno reprodukcji miedziorytów wybitnych artystów. Znakomitą organistką i klawesynistką była siostra kompozytora Jeanne-Françoise Dandrieu.

Kochani, jestem instruktorem tańca nie tylko z zawodu lecz także z prawdziwej, głębokiej pasji. Z całą pewnością wielu z Was kocha tę formę wyrażania siebie jednak zdaję sobie sprawę, że są wśród Was również tacy, którzy traktują go tylko jako chwilową formę rozrywki w wolny weekend. To właśnie te osoby chciałbym zachęcić do zagłębienia się w temat i odszukania w tańcu głębszego sensu. Taniec bowiem to piękny sposób na rozładowanie i wyrażenie rozmaitych emocji.