Nauka tańca

nauka tańca

Jeśli chodzi o zainteresowania, jest ich tak dużo, jak ludzi na świecie – jedni interesują się muzyką, jeszcze inni sportem, a kolejna grupa ludzi – na przykład motoryzacją. Tak naprawdę nie jest ważne, co to jest – najistotniejsze jest to, aby z każdym kolejnym miesiącem czy rokiem osiągać pod tym względem coraz lepsze wyniki, a co za tym idzie, w przyszłości pracować w zawodzie, którym na tych zainteresowaniach będzie oparty.

Jeżeli naszą pasją jest taniec, marzymy o tym, aby nauczyć się tańczyć. Taniec jest układem rytmicznych ruchów ciała pod wpływem muzyki, wolnej lub szybkiej. Każdy rodzaj tańca musi być dopasowany właśnie pod względem muzyki. Istnieje wiele rodzajów tańca – klasyczny, współczesny, wyrazisty, ludowy lub towarzyski.

Nauka tańca zależy od tego, czego najbardziej chcemy się nauczyć, być może nawet… wszystkiego. Okazuje się bowiem, że taniec może tak nas pochłonąć, iż będziemy chcieli umieć i wiedzieć o tańcu wszystko, zarówno jako teoretycy, jak i praktycy. Co za tym idzie, w przyszłości będziemy mogli zostać sędziami turniejów tanecznych, choreografami, którzy sprawują pieczę nad tancerzami, którzy będą występować w programach telewizyjnych, lub zostać kierownikami szkoły tańca. Jakikolwiek ten zawód by nie był, najważniejsze, aby wiązał się z tańcem.

Pierwszym krokiem jest zawsze to, żeby chcieć nauczyć się tańczyć. Aby odnaleźć takie miejsce w naszym mieście, przydatna będzie wyszukiwarka internetowa, do której wpiszemy odpowiednie słowa kluczowe, wraz z miastem, w którym taka szkoła się znajduje, na przykład ”szkoła tańca Warszawa”.

Kochani, jestem instruktorem tańca nie tylko z zawodu lecz także z prawdziwej, głębokiej pasji. Z całą pewnością wielu z Was kocha tę formę wyrażania siebie jednak zdaję sobie sprawę, że są wśród Was również tacy, którzy traktują go tylko jako chwilową formę rozrywki w wolny weekend. To właśnie te osoby chciałbym zachęcić do zagłębienia się w temat i odszukania w tańcu głębszego sensu. Taniec bowiem to piękny sposób na rozładowanie i wyrażenie rozmaitych emocji.